Android Programlama Notları

Mobil dünyanın son yıllardaki mükemmel hızlı artışını hepimiz çok net bir şekilde görüyoruz. Bu artış esnasında biz programcıların bu treni kaçırmaması gerekiyor. Android programlama olsun, IOS programlama olsun bir şekilde birşeyler üretmemiz ve bu pazara yabancı kalmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Uzman olduğumuz dil ne olursa olsun artık yanına bir mobil programlama dili de katmamız gerekiyor.

Android programlama konusunda derlediğim bazı kodları hem kendim daha sonra dönüp bakabilmek için, hem de sizler için derleyip sunacağım.

Henüz çok özgün bir türkçe kaynak bulamamakla birlikte  zamanla android programlama dersleri konusunda kendi yazacağım konular haricinde, türkçe pdf ve kitap tavsiyeleri vermeyi planlıyorum :)

Android programlama pdf ‘leri arasında şu ana kadar özgün içerikli bir kitap bulamadım. Çünkü hemen hemen tamamı aynı konuları ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor. Zaten bunların çoğu da yabancı kaynaklardaki dersleri birebir çevirip fazla detaya girmeden anlatıyorlar.

Vereceğim android programlama örnekleri her ne kadar android programlamaya giriş seviyesinde olsa da, daha detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Şimdilik android geliştirme ortamı için Google’ın hazırladığı çok başarılı olan Android Studio programını indirip başlangıç seviyesindeki android programlama dersleri ile küçük örnekler yapmanızı ve Android Studio’yu tanımanızı öneriyorum.

 

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.